Duży parking pod szpitalem

Parking przed szpitalem w Tczewie to przestrzeń publiczna, z której mogą korzystać pacjenci i ich rodziny. To bezpieczne miejsce, w którym mogą czekać na swoich bliskich.

Parking został pierwotnie utworzony w celu poprawy dostępu do szpitala. To piękna zielona przestrzeń z ławkami, drzewami i kwietnikami, która nie tylko zapewnia przyjemny widok z zewnątrz, ale także zwiększa troskę o pacjentów oczekujących za jasnożółtą fasadą.

Szpital w Tczewie znajduje się obok dużego parkingu. Bardzo często zdarza się, że ludzie przyjeżdżający do szpitala parkują swoje samochody na tym parkingu, ponieważ ma on dużo miejsca i jest bezpłatny.

Parking znajduje się bardzo blisko wejścia do szpitala. Można go zobaczyć niemal z każdego miejsca w mieście, dlatego często na pacjentów, którzy zostaną podrzuceni na izbie przyjęć, czekają długie kolejki samochodów.

Po przybyciu pacjenta do tczewskiego szpitala trafia on bezpośrednio do karetki, która zawozi go prosto do jednego z wielu gabinetów zabiegowych na miejscu.

Wolne łóżka w szpitalu

W Tczewie znajduje się sześć szpitali na łącznie 180 łóżek. To jednak nie wystarczy, aby pomieścić lekarzy i specjalistów, którzy zazwyczaj muszą zostać na dłużej.

Maleńkie miasto Tczew, liczące poniżej 60 tys. mieszkańców, posiada sześć szpitali i w tych szpitalach mają 182 łóżka. Utrudnia to lekarzom i specjalistom spoza miasta odwiedzanie pacjentów z okolicy – musieliby zatrzymać się w hotelu lub ośrodku, który kosztuje około 40 euro za dobę.

Aby rozwiązać ten problem, Urząd Miasta Tczewa zaczął oferować bezpłatne pobyty w szpitalu dla pacjentów spoza miasta – nawet jeśli nie mają ubezpieczenia zdrowotnego.

W Tczewie jest wielu pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. Są też osoby, których nie stać na opłacenie łóżka szpitalnego i potrzebują pomocy rządu.

Brak łóżek w szpitalach to duży problem w Polsce. Brak łóżek powoduje braki w leczeniu, co w efekcie powoduje również niedobory lekarzy.

Tczew nie jest jedynym miastem w Polsce, które ma ten problem – jest to problem w całej Polsce.

Pacjenci przyjmowani do szpitala muszą otrzymać łóżko. W szpitalu nie ma dla nich łóżka, więc dostają koc i każą czekać, aż jeden się otworzy.

Szpital w Tczewie postanowił zaprzestać tej praktyki, instalując nowe łóżka, których nie trzeba wcześniej rezerwować. Pacjenci mogą teraz spać na tych bezpłatnych łóżkach o każdej porze dnia i nocy.

Tczewskie szpitale są doceniane za innowacyjne praktyki, ale są też krytykowane za słabą opiekę.