Mamy oddział dla dzieci w szpitalu

Szpital Powiatowy w Tczewie jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym szpitalem z dedykowanym oddziałem dziecięcym. Na oddziale pracuje trzech lekarzy, dwie pielęgniarki i dwie osoby z personelu pomocniczego.

Jak pracujemy: Oddziały Szpitala Powiatowego w Tczewie, w których pracujemy, zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najlepszej opieki pacjentom i poprawie jakości ich życia.

Oddział Dziecięcy: Jeśli chodzi o oddziały dziecięce w szpitalach, wyróżnia się trzy główne typy – oddziały pediatryczne; oddziały intensywnej opieki pediatrycznej; oraz oddziały pediatryczne z oddziałami intensywnej opieki medycznej (OIOM).

Szpitalny Oddział Dziecięcy jest jedynym specjalistycznym oddziałem w naszym mieście. Oferuje swoim pacjentom wszelkiego rodzaju zabiegi, od leczenia raka po operacje.

Najczęstsze metody leczenia to leczenie raka, operacje, alloplastyka stawu biodrowego i przeszczepy serca. Wyspecjalizowani lekarze są również dyżurni przez cały czas, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę nad dziećmi.

Szpital został założony w 1866 roku przez grupę lekarzy polsko-katolickich, którzy chcieli zaoferować swoim pacjentom niedrogie miejsce z nowoczesnym wyposażeniem i technologiami.

Szpital w Tczewie to znacząca część naszej społeczności. Opiekę i wsparcie dla gminy sprawuje od przełomu XIX i XX wieku. Sala operacyjna, która obecnie służy jako oddział dziecięcy, została wybudowana w 1901 roku.

Szpital – okolice Tczewa był na początku XX wieku popularnym miejscem leczenia chorych na gruźlicę.

Korzenie tczewskiego szpitala sięgają roku 1817, kiedy położna Theo Pacholewski założyła ambulatorium w miejscu, w którym stoi do dziś.

Godziny odwiedzin w szpitalu

Tczew to miasto w Polsce liczące około 80 000 mieszkańców. To miasto posiada nowoczesny szpital, nad którym czuwa ponad 120-osobowy zespół medyczny.

W tczewskim szpitalu pacjenci muszą przestrzegać pewnych zasad, które są ściśle przestrzegane przez lekarzy i pielęgniarki. Jednym z nich jest to, że pacjenci nie mają prawa odwiedzać szpitala w godzinach odwiedzin. Aby uchronić pacjentów przed naruszeniem tej zasady, obecni są pracownicy ochrony, którzy poproszą o identyfikację, zanim kogoś przepuszczą

Niewiele jest rzeczy, które mogą być tak niepokojące dla pacjenta, jak powiedzenie mu, że musi wrócić do domu, ponieważ szpital jest zamknięty.

Godziny odwiedzin w szpitalu są często bardzo ograniczone, a lekarze muszą zdecydować, czy zatrzymać pacjentów przez dłuższy czas, czy odesłać ich do domu. Dla niektórych pacjentów powrót do domu nie jest opcją, więc muszą pozostać w szpitalu, mimo że powiedziano im, że nie ma już wolnych łóżek.

Problem z tymi godzinami wizyt polega na tym, że nie wszyscy pacjenci mogą wrócić do domu ze względu na stan zdrowia, przez co tkwią w sytuacji niepewności i braku informacji na temat leczenia, co w efekcie prowadzi do stresu.

Tczewskie szpitale pracują przez całą dobę, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Szpital ma całodobowe służby ratunkowe i jest łatwo dostępny dla potrzebujących pacjentów.

Godziny odwiedzin w szpitalu w Tczewie są różne dla każdego pacjenta w zależności od jego stanu i poziomu opieki, jakiej potrzebuje. Pacjenci wymagający leczenia ratującego życie nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym odwiedzin, ale czas oczekiwania jest zwykle długi.